Sla het menu over en ga direct naar de content van deze pagina.

NVWA biedt zelfinspectietool productveiligheid

Grafische bedrijven kunnen te maken krijgen met regels rondom productveiligheid, bijvoorbeeld wanneer zij producten produceren, importeren, verpakken, distribueren of via een webshop aanbieden. Het is daarom belangrijk dat je als KVGO-lid weet welke verplichtingen voor jou gelden en hoe je de veiligheid van de door jou geproduceerde producten binnen je bedrijf borgt.

De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft hiervoor een zelfinspectietool productveiligheid gepubliceerd. Deze tool is bedoeld voor bedrijven die producten op de markt aanbieden, zoals fabrikanten, importeurs, distributeurs en fulfilmentdienstverleners.

De zelfinspectietool sluit aan bij de verplichtingen uit onder andere de General Product Safety Regulation (GPSR). Deze Europese verordening stelt eisen aan de veiligheid van consumentenproducten en aan de manier waarop bedrijven hun verantwoordelijkheid hierin organiseren.

Met de tool krijg je op een laagdrempelige manier inzicht in de onderwerpen en processen waarop de NVWA tijdens inspecties let. De vragen zijn gebaseerd op inspectielijsten die de NVWA gebruikt binnen het bedrijfsgerichte toezicht.

De zelfinspectietool:

  • is in ongeveer 10 tot 20 minuten in te vullen;
  • kan volledig anoniem worden gebruikt;
  • heeft geen gevolgen voor toezicht of handhaving.

Ook Intergraf, onze Europese koepelorganisatie, heeft eerder praktische informatie en hulpmiddelen beschikbaar gesteld om grafische ondernemers te helpen bij het begrijpen en toepassen van de GPSR. Deze informatie is specifiek gericht op de grafische sector en gaat in op de gevolgen van de verordening voor onder meer gedrukte producten.

Wil je je dus verdiepen in productveiligheid? Neem dan zeker een kijkje bij de beschikbare hulpmiddelen. De zelfinspectietool van de NVWA is hier te vinden. De KVGO-pagina met de Intergraf-tools staat hier.

Bij vragen of opmerkingen over de NVWA-tool kun je contact opnemen met Martijn Duinkerke van de NVWA via m.a.p.duinkerke@nvwa.nl